Close

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” – Taylor Jenkins Reid

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to historia o życiu na świeczniku, o decyzjach podejmowanych, aby tam się dostać, i jak najdłużej pozostać. O blaskach, cieniach i konsekwencjach tych decyzji.

Ale i o miłości, namiętności, przyjaźni, przywiązaniu. I o braku tolerancji. I jak ten brak, może wpływać na życie wielu osób.

Monique, młoda, utalentowana dziennikarka dostaje od losu niespodziewaną szansę. Wielka gwiazda kina, seksbomba, skandalistka, a obecnie wycofana i ukrywająca się przed dziennikarzami starsza pani, Evelyn Hugo, postanawia udzielić jedynego od lat wywiadu. Jej warunkiem, jest właśnie Monique, jako rozmówca.

Stremowana, prywatnie nieszczęśliwa, stojąca u progu rozwodu, dziewczyna zgadza się i postanawia wykorzystać prezent od losu.

A prezent jest zaskakujący.

Historia Evelyn oszałamia barwnością, zadziwia motywami decyzji, powala nieznaną prawdą.

Od wielu tygodni „Siedmiu mężów…” przewija się przez internet, wzbudzając achy i ochy. Właściwie nie spotkałam negatywnej opinii. I teraz przyłączam się ochoczo do pozytywnych.

Ta historia ma w sobie plotki o gwiazdach sprzed lat, które miały inny posmak niż obecne. Gdy gwiazda lat 50-tych potajemnie wyszła za mąż, to goście nie wrzucali w media zdjęć na gorąco, z momentu składania przysięgi. Miało to urok niedopowiedzeń, tajemnic, miłości (?), o której nikt nie wiedział. Oni dyktowali co i komu powiedzą, pokażą, jaką iluzję zbudują… to było przedłużenie kina, filmu.

Świetnie oddany klimat (👏🏻dla tłumaczki, Agnieszki Kalus), mnóstwo smaczków, które każdy może sobie przypisać do znanych sobie ikon wielkiego kina. A jednocześnie dramatyczna historia kobiety, która zdobywała wszystko, jednocześnie tracąc ciągle coś…

Pochłonęłam! A życie Evelyn pochłonęło mnie!

Polecam!

Bardzo polecam!

Tytuł: Siedmiu mężów Evelyn Hugo

Autor: Taylor Jenkins Reid

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Moja ocena: 9/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: