Close

„Zabójczy Pocisk. Dziedzictwo” – antologia

Dwanaście opowiadań inspirowanych dziełami sztuki, a w każdym materiał na książkę. Zazwyczaj nie jestem fanką krótkich form, wolę powieść, ale nie dałabym rady przeczytać dwunastu książek w dwa wieczory, a tu poznałam i te niezwykłe historie, opakowane w nie dzieła, a dodatkowo w charakterystycznym dla każdego z Autorów stylu. Losy niektórych przedmiotów są wplecione w tok opowiadań, inne stały się inspiracją do spisania niezwykłej historii. Każda warta poznania!

Jacek Ostrowski wywinął niezwykłego twista z egipskim reliefem, uwierzyłam absolutnie!

Grzegorz Kapla obudził ponownie ciekawość tematem Templariuszy i Świętego Graala.

Joanna Jax otuliła nas historią w stylu Agathy Christie, cudowną, klimatyczną i stylową.

Alek Rogoziński ubawił niezwykłą tajemnicą małpki i frędzelka.

Krzysztof Bochus odkrył tajemnicę znalezienia się w Polsce jednego z najcenniejszych płócien. Ta wersja jest tak niesamowicie prawdopodobna!

Agnieszka Zakrzewska bardzo poważnie wzbudziła moje wątpliwości co do prawdziwości klejnotów koronnych…

Małgorzata Rogala zrobiła mi podwójną przyjemność! Spotkałam dwie postaci z innej jej książki, które bardzo polubiłam oraz poznałam historię kradzieży przedstawioną w charakterystycznym stylu Autorki!

Wojciech Chmielarz opowiedział historię niezwykłej karcianej wojny! Ileż emocji tam jest!

Katarzyna Kacprzak odkryła nam niekoniecznie artystyczne ambicje młodych ludzi, żle podsycane, źle ukierunkowywane. I żle się to skończyło.

Ałbena Grabowska stworzyła historię chwytającą za serce. Nigdy nie spojrzę już na ten, znany przecież, obraz bez skojarzenia z nią.

Magdalena Witkiewicz tym razem przeraziła zakończeniem. Zresztą całe opowiadanie trzyma w niezwykłym napięciu. Ach te kobiety!

Tomasz Duszyński zabrał nas w lata 30-te, klimaty szemranej Warszawy, tajemniczej kradzieży i paranormalnych doznań! Cudo!

To kolejny zbiór opowiadań spod znaku Zabójczego Pocisku, kolejny który pochłonęłam (a przecież nie lubię opowiadań?!) i kolejny znakomity. Chyba najlepszy! Wspólny mianownik jaki dały eksponaty Muzeum Narodowego i oczywiście kryminalne wątki oplątane wokół przez grono znakomitych pisarzy, dały mi mnóstwo czytelniczej radości!

A wydanie zawierające na wklejce kolorowe zdjęcia opisanych dzieł, pozwala na nieodrywanie się od książki w celu przeszukiwania netu „jak to wygląda”!

Polecam Wam gorąco ten zbiór, a na deser wizytę w najbliższym Muzeum! Na żaden eksponat nie popatrzycie spokojnie, nie myśląc w podtekście „jaki kryminał się za tym kryje?”.

Tytuł: Zabójczy Pocisk. Dziedzictwo

Autorzy: K. Bochus, W. Chmielarz, T. Duszyński, A. Grabowska, J. Jax, K. Kacprzak, G. Kapla, J. Ostrowski, M. Rogala, A. Rogoziński, M. Witkiewicz, A. Zakrzewska

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Moja ocena: 10/10

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.