Close

„Córka nieboszczyka” – Joanna Jodełka

Tycjana Raj jest szanowaną konserwatorką dzieł sztuki. W dniu pogrzebu ojca dosiaduje się o istnieniu przyrodniej siostry, Angeliny.

Ojciec wiele lat po śmierci matki z nikim się nie związał, stąd nieoczekiwane pojawienie się nieślubnej córki sprawia potężną niespodziankę całej rodzinie. A rodzina obfituje w specyficzne osobowości. Ponadosiemdziesięcioletnia ciotka Józefina poszukująca potencjalnego mordercy bratanka. Wuj Bernard i ciotka Barbara, również pełni dziwactw i osobliwych hobby. Staruszki bliźniaczki Konstancja i Antonina, wielbicielki mopsów. Blisko kręcą się przyjaciele denata, antykwariusz Hermes Janicki oraz chirurg Daniel Haag. Również posiadający nietuzinkowe pasje.

A sam nieboszczyk. Cóż, wydawałoby się nudny pracownik naukowy biblioteki uniwersyteckiej. Fascynat wąskiej dziedziny, zakochany w kolekcji masoników. Posiadacz rozmaitych dzieł sztuki, od bezwartościowych plakatów, po nigdy nie wycenione miniatury i obraz Kossaka w toalecie.

Skąd wzięła się nagle dorosła córka nieboszczyka? Czy Tomasz Raj zmarł śmiercią naturalną? A może ktoś chciał jego śmierci?

Siostry mimo różnic i antagonizmów, raczej niechętnie i z różnych pobudek, ale zaczynają prowadzić wspólnie własne śledztwo.

Wszystko dzieje się szybko, rodzinne wariactwa tworzą zabawne tło, a poznańska kolekcja masoników bardzo ciekawi. Muszę o tym więcej poczytać!

Znakomite wakacyjno – urlopowe czytadło. Wartka akcja z nieoczekiwanymi zwrotami, sympatyczne i barwne postaci, mnóstwo ciekawostek o historii sztuki, masońskich zwyczajach i procedurach, a na deser czytelnik dostaje zaskakującą postać mordercy oraz otwarte zakończenie!

Siostry Raj muszą dalej szukać tego co im zginęło! Z pewnością będę na ten dalszy ciąg czekać!

Polecam!

Księgarni Publio dziękuję za egzemplarz konkursowy ebooka.

Tytuł: Córka nieboszczyka

Cykl: Siostry Raj

Autor: Joanna Jodełka

Wydawnictwo: Rebis

Moja ocena: 7/10

452 594 thoughts on “„Córka nieboszczyka” – Joanna Jodełka

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.