Close

„Mgły Tangeru” – Cristina Lopez Barrio

Bardzo lubię tajemnicze historie, zagnieżdżone jedna w drugiej, z poplątanymi wątkami, nieoczekiwanymi związkami i dziwnymi zależnościami.

Znudzona mężatka Flora spędza szaloną noc z przypadkowo poznanym mężczyzną, Paulem Dingle. I niemal natychmiast traci z nim kontakt. Wie jak się nazywał, jaką książkę miał w hotelu przy łóżku, i nic więcej.

A! Zabrała mu na pamiątkę amulet z arabskim imieniem Alisha.

Wymiana gorących wiadomości nagle się urywa i cudowny kochanek przepada. Nie odbiera telefonów, nie ma po nim śladu w mieście.

Flora kupuje książkę, którą miał i zagłębia się w niezwykłej historii z Tangeru lat pięćdziesiątych XX wieku. Tam pewnej nocy bez śladu zaginął kochanek autorki, Paul Dingle.

Flora wbrew swoim spokojnym nawykom, uporządkowanemu, nudnemu życiu, rzuca wszystko i leci do Tangeru.

Fascynująca historia z kolorytem niezwykłego miasta, gdzie w latach dwudziestych-trzydziestych żyli obok siebie chrześcijanie, sefardyjscy żydzi i muzułmańscy Berberowie. Tanger łączył i rozdzielał. A malowniczość miasta dokoloryzowuje opowieść o życiu Mariny.

I śledztwo Flory w 2015 roku, tak dziwne, nieprawdopodobne i tak zgrabnie przez autorkę rozwikłane.

Dziękuję Agnieszce za polecenie, to była naprawdę bardzo fajna książka. Odrobinę romantyczna, ale dużo bardziej zagadkowa i tajemnicza. Klimatyczna.

A dodatkowo przedstawiająca Tanger ze strony, o której nie miałam pojęcia!

Tytuł: Mgły Tangeru

Autor: Cristina Lopez Barrio

Tłumacz: Katarzyna Kozioł Galvis

Wydawnictwo: Czarna Owca

Moja ocena: 8/10

452 594 thoughts on “„Mgły Tangeru” – Cristina Lopez Barrio

  1. Pięknie napisana recenzja. Ta książka zasłużyła właśnie na takie słowa. Też przepadłam w Tangerze i tej zagadce. Cieszę się, że i Tobie się spodobała.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.