Close

„Oskarżenie” – Remigiusz Mróz

Czekałam i czekałam! I nie dość, że jest, to jeszcze nareszcie ebook wyprzedził w wyścigu papier! Cudownie jest móc kupić i przeczytać książkę, a nie gryźć się tym, że niektórzy dostają ją wcześniej (wiem, wiem, prawo wydawnictw, blogerów, rynku tralalala :). Tu jestem Kali, jakbym to ja dostawała w przedbiegach to bym nie pyskowała. A że nie dostaję, to chcę móc kupić (i czytać) szybciej lub tak samo szybko jak inni. Dzięki Czwarta Strona i Publio! Raz eczytelnik się poczuł dopieszczony?.
Ale do brzegu, do brzegu…

Gryzłam się przeokrutnie jaki efekt będzie dla Chyłki miało okropne zakończenie „Inwigilacji”. I co tu ściemniać, przez pierwszych 3% „Oskarżenia” czyta człowiek, i dalej nie wie. Iskry ze zgrzytających zębów lecą, ale oczy nie dają rady szybciej po literkach lecieć!
Potem, jak już wiesz co nieco, co z Joanną, to zaczynają się gromadzić chmury nad Zordonem. Oj, nie mają lekko Ci prawnicy i prawie prawnicy…
Sprawa – nie sprawa. Obrona – nie obrona. Winny – niewinny. Jak to u Mroza, węzeł zapętleń i niespodziewanych zależności. Kto i dlaczego pociąga za sznurki? Kto sfabrykował niepodważalne dowody kilka lat temu? I kto teraz je podważa? Kto jest w stanie produkować kolejne obciążające Zordona? Jak sprawa tajemniczego morderstwa sprzed lat wiąże się z jego koszmarem? I dlaczego? Kto mordował? Kto ukrywał? I czy jak nie wiadomo o co chodzi to przypadkiem nie o to co zawsze? Pieniądze? Władzę? A może tylko o to, żeby cały świat skakał jak ktoś chce? Namącone!
No i najważniejsze? Urodzi? Kto jest ojcem? Jak stosunki wzajemne Chyłki i Zordona? Oj, na tym polu też mnóstwo emocji!
No moi drodzy! Warto nie dospać! Warto zarwać nockę z Chyłką i Zordonem! I warto w stresie czekać jaki tym razem będzie obłędnie nieoczekiwany finał!
Moja szczęka opadła i leży….
Do diabła! Mam nadzieję, że autor siedzi i pisze! Bo przecież, to co on wyczynia z tymi zakończeniami, to nieludzkie wobec czytelnika!
Wybaczam „Wotum nieufności” i „Czarną Madonnę”. Po prostu zapominam o nich. Mróz wrócił na piedestał. Z przytupem!!! Uwielbiam znów absolutnie!

Tytuł: Oskarżenie
Cykl: Chyłka i Zordon t. 6
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Moja ocena: 9/10

452 594 thoughts on “„Oskarżenie” – Remigiusz Mróz

    1. Ja może jeszcze kiedyś spróbuję, ale obawiam się, że skoro święte HoC ani jako książka, ani serial, mnie nie ujęło…. to po prostu nie lubię gatunku i świety Mrozu nie pomoże ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.