Close

„Ostatni lot” – Julie Clark

Claire i Eva mają powody by uciekać przed swoim życiem. Każda zupełnie inne. Ale motywacje ich obu są jednakowo silne i wiarygodne.

Claire to żona znanego biznesmena, syna zmarłej ikony amerykańskiego senatu. Rodzina jej męża to prawie jak klan Kennedych. Zawsze na świeczniku, ustosunkowani politycznie i biznesowo. On właśnie ma rozpocząć kampanię wyborczą do senatu.

Ale starannie wypracowany wizerunek publiczny jest bardzo daleki od prawdziwego. Pod fasadą cudownego małżeństwa kryje się przemoc i nękanie. A sam Rory Cook ma bardzo brzydkie sprawy na sumieniu.

Claire, przerażona i zmęczona nieustannym życiem w strachu opracowuje plan ucieczki. I ten plan w ostatniej chwili nie wypala. Zatem gdy nieznajoma kobieta na lotnisku proponuje jej zamianę biletów, Claire chwyta się tej możliwości.

Eva, obarczona trudnym dzieciństwem, i zmarnowaną szansą na dobre życie, chce uciec przed demonami prawa i bezprawia, które czyhają na nią. Zamiana z Claire to dla niej też znakomite wyjście.

Każda z nich wsiada do samolotu tej drugiej. I jeden z tych samolotów rozbija się.

Poznajemy życie jednej i drugiej sprzed katastrofy, z retrospekcji i wspomnień. Akcja w dwóch planach czasowych zbudowana jest wciągająco i wiarygodnie.

Przemoc fizyczna i emocjonalna, która dotykała zamkniętą w złotej klatce Claire, jest przerażającym opisem czegoś, czego świadomości nie mamy. Piękni i bogaci, na zdjęciach i w telewizji mają idealne życia. Nikt nie podejrzewa, że za pięknymi zdjęciami i dopracowanymi wypowiedziami może dziać się coś złego. A mężczyzna ze znakomitej rodziny, nigdy nie będzie podejrzewany o nękanie i brutalność wobec swojej pięknej żony. Claire ucieka przed siłą blichtru i wizerunku.

Eva to dziecko uratowane z patologicznego domu, wychowane w sierocińcu. Pozbawiona emocjonalnej wiary w siebie, zawsze szuka miłości i akceptacji. Na szali stawia wymarzone studia i dobre widoki na przyszłość. Na wątłych filarach zbuduje sobie nierealne wyobrażenia dzieciństwa, rodziny, utraconych emocji. Dopiero poznanie całej prawdy i rozwianie złudzeń umożliwia twarde stanięcie na nogach. Ale wcześniej popełnione błędy są trudne do odwrócenia. Ewa ucieka przed konsekwencjami swego głodu uczuć.

„Ostatni lot” wciąga, historie Claire i Evy nie pozwalają się oderwać, a poruszone tematy otwierają oczy na sprawy, z których na codzień nie zdajemy sobie sprawy. Atrakcyjna forma zagadkowej zamiany jest świetnym opakowaniem dla przedstawienia trudnych spraw.

Polecam gorąco!

Przeczytajcie i zastanówcie się czy w naszym życiu nie oceniamy ludzi zbyt pochopnie. Jednych bardzo na plus, innych bardzo na minus. A nic o nich nie wiemy.

Wydawnictwu MUZA bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Tytuł: Ostatni lot

Autor: Julie Clark

Wydawnictwo: MUZA

Moja ocena: 9/10

452 594 thoughts on “„Ostatni lot” – Julie Clark

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.