Close

„Jedna krew” – Stefan Darda – RECENZJA PREMIEROWA

Mała wioska zagubiona w Bieszczadach, niewielkie miasteczko opodal, rodzina, dotknięta tragedią śmierci nastolatki. Jedenastolatek, dla którego cioteczna siostra była najważniejszą osobą na świecie.

Czy to co zdarzyło się Wieńczysławowi w czasie pogrzebu Moniki, to straszna prawda, która zniszczyła mu na zawsze psychikę? Czy to w nim, już przedtem siedziało, było coś dziwnego?

Czy opowieści rodem sprzed wieków, ale osadzone w bieszczadzkich ostępach, o konieczności przebijania niektórym zmarłym serca, metalowym zębem od brony i odcinania im głów szpadlem, to tylko upiorne legendy, czy jednak w każdej baśni tkwi to ziarenko prawdy?

Niezwykle zapętlona historia, w której dzieją się przerażające i niewiarygodne rzeczy, ale za moment małymi kawałkami dostajemy dobrze uargumentowane realne wytłumaczenia. I nie wiemy, czy prawdą jest to, co rodem z koszmaru, czy prawda jest przyziemna, a horror powstał w wyobraźni kolejnych bohaterów i co za tym idzie czytelnika.

Kto w tym wszystkim był najbardziej krwiożerczym potworem? I dlaczego? Czy legenda o „jednej krwi” ma tu znaczenie?

Znakomicie napisana, wielowątkowa historia, ze strasznym bohaterem i jego koszmarami.

I to zakończenie!

Rewelacja!

„Jedna krew” to powieść, która pozwala się bać własnego strachu! Tego, co sobie zbudujesz w wyobraźni!

Książka absolutnie odrywa od rzeczywistości, powoduje totalne odcięcie, świetny relaks i rozrywka! Jeżeli oczywiście lubisz się bać!

A z drugiej strony jakim pięknym peanem na temat Bieszczadów jest ta książka. Pięknie, dziko, widokowo, i te trasy, połoniny! Nawet deszcz tam pada jakoś ładniej! Wstyd się przyznać, nigdy nie byłam w Bieszczadach, muszę pojechać! Zobaczyć to na własne oczy!

Dziękuję Wydawnictwu VIDEOGRAF SA za egzemplarz recenzencki, wraz z zębem od brony! Czuję się dobrze zabezpieczona przed nieboszczykami z rodzin Syków, Pskitów i Witoszczyków.

A nad podróżą w Bieszczady, to ja się jeszcze zastanowię!?

Tytuł: „Jedna krew”

Autor: Stefan Darda

Wydawnictwo: Videograf SA

Moja ocena: 8/10

Data premiery 09.06.2020

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.