Close

„Ostatni skok” – Małgorzata Rogala

Sprytny napad i kradzież oraz zakończony dramatycznym wypadkiem występ cyrkowy rozpoczynają niezwykłą historię stworzoną przez Małgorzatę Rogalę.

A to tylko widowiskowy początek. Po dwóch latach wydarza się kolejny napad na właścicielkę niezwykłych i niebotycznie drogich diamentów. Zorganizowany i przeprowadzony niezwykle przemyślanie a w dodatkowo ma równie tragiczny co spektakularny przebieg.

Mimo, że wydarzenia dzieli spory odstęp czasu, to osoby w nie zamieszane są te same. Sprawcy, przypadkowi świadkowie? Czy trop wiodący śladami serii kradzieży drogocennych kamieni pokrywa się z trasą występów cyrku? I czemu kradzieże ustały wraz z tragicznym wypadkiem? I czy najnowszy, dużo bardziej brutalny napad ma związek z tamtymi?

Śledztwo prowadzą dwie policjantki. Nieco zmęczona rzeczywistością nadkomisarz i pełna zapału sierżant. Pierwsza ma doświadczenie, druga prywatnie fascynuje się cyrkiem, a jej matka jubilerstwem. Zestaw śledczy idealny!

Bardzo polubiłam parę policjantek, zarówno nieco zgorzkniała Michalina, jak i niezmordowanie dążąca do swoich celów, energiczna Zosia, budzą sympatię. Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy te dwie babki!

A dodatkowo Autorka obdarza nas mnóstwem fascynujących informacji o drogich kamieniach, ich specyfice i rynku jubilerskim, oraz o niezwykłym, aczkolwiek mało znanym, zapleczu życia cyrku.

„Ostatni skok” wciąga czytelnika na podesty, pod samą kopułą cyrkowego namiotu, by wraz ze światłami reflektorów i przy klimatycznych dźwiękach „Nights in white satin”, wrzucić go w świat ogromnych pieniędzy zaklętych w blasku diamentów.

Polecam!

PS. Cyrk Oliwier nie wykorzystuje zwierząt! Wielki plus!

PS2. Czy zarówno tytuł, jak i połączenie cyrku i kradzieży wyrobów jubilerskich czegoś Wam nie przypominają? Michalina lub Zosia powinny okazać się spokrewnione z pewnym niepokornym i złośliwym oraz odnoszącym sukcesy na polu damsko-męskim porucznikiem MO ze znanego serialu sprzed lat!

Tytuł: Ostatni skok

Autor: Małgorzata Rogala

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Moja ocena: 8/10

Data premiery: 20.05.2020

A książkę kupiłam jeszcze przed premierą w niezawodnej Klawej Księgarni!

2 thoughts on “„Ostatni skok” – Małgorzata Rogala

  1. Z książkami Rogali ma skomplikowaną relację ;p Cykl o Agacie i … (zapomniałam imienia?…) jakoś mnie nie zachwycił, ale przeczytałam kilka (5?) tomów.. Denerwowała mnie tam relacja głównych bohaterów (głównie, ale nie tylko_. Za to opis tej książki brzmi bardzo ciekawie, dodałam ją na półkę na czytnik i bardzo chciałabym kiedyś do niej dotrzeć 😉

    1. Ja lubię cykl o Górskiej i Tomczyku, tak samo o Celinie Stefańskiej. I tu dziewczyny oraz sprawa też bardzo fajne!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.