No i nie udało się ?. Jak zwykle!
Lista zakupów miała 12 szt., chciałam zmieścić się w 25, a wyszło 30 szt., 62,5 cm, 14,6 kg (+6 szt. na zlecenie, ich w tej trzydziestce nie liczę).
Targi udane! Piątkowy zwiad pomógł. Szybko i sprawnie poszły dzisiejsze zakupy mimo, że tłum sobotni dreptał wokół stadionu, kłębił się w kolejkach do autorów, ciągnął wózki i walizki, targał wypełnione książkami siaty i plecaki!
Targaryenowie sami czy co?! rys. z instagrama niestatystyczny – pokochałam i kradnę ?
Generalnie nie znoszę tłumów ludzi i kolejek ale Targi Książki to jedyne miejsce gdzie mi ten ludzki ścisk nie przeszkadza. To po prostu wariaci tacy jak my! Pokrewne dusze!
Lista moich fantastycznych zakupów:
- Dwa albumy Chrisa Niedenthala „1989” oraz „Wybrane fotografie 1973 – 1989” (wyd. BOSZ), niezwykłe zdjęcia, wspaniałe komentarze, moc wspomnień związanych z przedmiotami wydarzeń…
- „Pod polską banderą przez Atlantyk” Grzegorza Rogowskiego (wyd. MUZA), ujęła nas moc zdjęć i postaci, po których spodziewam się powrotu w klimaty „Znaczy Kapitana”.
- 3 pozycje związane z Warszawą – „Historia Warszawy” (wyd. Bellona) „Echa dawnej Warszawy – Zamki i pałace” i „Wielka księga legend Warszawy” (wyd. Skarpa Warszawska) bo kochamy nasze miasto i zawsze coś nas skusi.
- „Trzy po 33” – tercetu językoznawczego Bralczyk, Markowski i Miodek (wyd. Agora) wspaniałe zabawy językowe i opowieści o słowach i wyrazach. Fantastyczne!
- „Wilki” Adama Wajraka (wyd. Agora) jedynego wiarygodnego ekologa. Od przeczytania obłędnej „Kuny za kaloryferem” uwielbiamy jego książki!
- „Nastolatek dla początkujących” Leszka Talko (wyd. Zwierciadło) – wspominając szaleńcze felietony z „Dziecka” czytywane przed nastu laty, odczułam potrzebę ogarnięcia nastolatki w domu.
- Trochę faktu „Korespondenci.pl” Doroty Kowalskiej, Wojciecha Rogacina (wyd. Czarna Owca) oraz „Dzieci Norwegii” Macieja Czarneckiego (wyd. Czarne) – bo czasem trzeba się zorientować, że życie to nie jest bajka;
- Biografia „Wieczny Ayrton Senna” Richarda Williamsa (wyd. SQN) – do kolekcji biografii wielkich kierowców rajdowych;
- „Jerzy Dziewulski o polskiej policji” rozmowa Krzysztofa Pyzi (wyd. Prószyński i s-ka); trzeba uzupełnić braki w wiedzy na ten temat ?. Zamalować różne białe plamy, rozwiać mgły niedopowiedzeń. Aaa i panowie zapowiedzieli, że będzie następna książka! ??
- Dwie pozycje z dziwnego świata Davida Lyncha! – „Rozmowy” zebrane przez Richarda A. Barneya (wyd. Axis Mundi) oraz wznowienie w nowym tłumaczeniu „Sekretnego dziennika Laury Palmer” Jennifer Lynch (wyd. Znak) takie podgrzewanie atmosfery przed nowym „Twin Peaks”.
I kilka pozycji córki – zdecydowana większość to kolejne tomy serii:
- 3 część przygód Mai znanej z Czarownicy piętro niżej czyli „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego (wyd. Bajka);
- Kolejny tom (9!) świetnej „Zosi z ulicy Kociej – w ciekawych czasach” Agnieszki Tyszki (wyd. Nasza Księgarnia). Gdy to piszę, Zośka już przeczytana?;
- Następna część Kuby i Amelii Rafała Kosika „Tajemnica dębowej korony” (wyd. Powergraph);
- 3 tom jeździeckiej serii Agaty Widzowskiej „Galopem do gwiazd” (wyd. Dreams)
- 3 tom historii Polski na wesoło Grażyny Bąkiewicz „Jadwiga kontra Jagiełło” (wyd. Nasza Księgarnia)
- Pierwszy tom serii – coś o nastolatkach i kotach „Zaklinaczka. Próba ognia” Lene Kaaberbol (wyd. Debit)
- Pierwszy tom kolejnej serii „Zwierzoduchy” Brandona Mulla (wyd. Wilga)
- Oraz pierwszy tom słynnego Mikołajka duetu Sempe Goscinny – tym razem w oryginalnej wersji językowej (wyd. Folio)
Do tego jeszcze jeden prezent dla dorosłego (nie napiszę co – bo może przeczyta) i kilka dla dzieciaków (tu nie bardzo jest co pisać bo dzieciaki poniżej 3 lat)
A na uzupełnienie:
4 rozmaite komiksy, od zestawu klasycznych z Relaxu przez dwa Sherlocki „Pierwsza sprawa” i „Umarli i żywi”, kończąc na niezapomnianym Kajku i Kokoszu – tom dotychczas brakujący w kolekcji „Obłęd Hegemona” (wszystkie wyd. Egmont)
Oraz sześć sztuk na zlecenie: to 3 sztuki i jeden 3-tomowy komplet na zamówienie koleżanek – „kup mi coś według własnego uznania” oraz „coś dla mamy na dzień matki”.
Zatem dla mamy cudowna trylogia Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych” (wyd. Zwierciadło) a dla dziewczyn „Niewidzialny Most” Julie Orringer, „Rzymski poranek” Virginii Baily i „Cuda przeszłości” Chantel Acevedo (wszystkie trzy wyd. Czarna Owca). Bardzo dziękuję dziewczynom za zaufanie! Realizacja takich zleceń to sama frajda! I mam nadzieję, że książki się spodobają!