Close

„Cień zbrodni” – Edyta Świętek

Cień zbrodni

Tak jak niełatwa była historia Polski w pierwszej połowie lat 80-tych, tak i dramatycznie toczyły się losy rodziny Trzeciaków z Bydgoszczy.

Tragiczne zdarzenia zmieniają Tymoteusza, jego postępowanie i widzenie świata. Kazimierzowi powoli otwierają się oczy na bezsens i okrucieństwo systemu, któremu poniekąd służy. Agata ponownie szarpie się w swoim życiu, Justyna czeka na zaginionego Eugeniusza. Dla dorosłych dzieci Tymka wkraczanie w samodzielność nie jest łatwe, ochronny parasol ojca wyrządził im więcej krzywd, niż ktokolwiek by się spodziewał. Córka Kazimierza, krócej trzymana, radzi sobie w życiu znacznie lepiej. Na dzieci Agaty spada jak grom z jasnego nieba informacja, która zmienia cały ich świat. Najciężej traktowanym przez los Justynie i jej dzieciom, w pewnym momencie, chociaż materialnie się poprawia.

A w tle stan wojenny, utrudniający już i tak okropne kryzysowe życie zwykłym ludziom. Brak praktycznie wszystkiego, bieda, kartki i polityczne prześladowania, godzina milicyjna…

Tak jak u Trzeciaków toczyło się wtedy życie w Polsce. Każda rodzina miała swoje mniejsze i większe dramaty, podziały, rozdźwięki.

Autorka świetnie buduje klimat, wiarygodne postaci i ich emocje. Jedna rodzina, a bardzo różni ludzie i bardzo różne ich losy! I w tle wpleciona prawdziwa historia, tragiczne zdarzenia i wątki.

Ponownie tom kończy się znowu niezwykle dramatycznie, oczekiwanie na następny będzie mi się bardzo dłużyć! Chciałabym już dowiedzieć się co było dalej!

Polecam!

Tytuł: Cień zbrodni

Cykl: Grzechy młodości

Autor: Edyta Świętek

Wydawnictwo: Replika

Moja ocena: 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.