Close

„Infekcja” – Tess Gerritsen


Thriller medyczny o tym, jak za wielkie pieniądze kupić sobie paskudną chorobę opakowaną w mrzonkę długiego życia.

Toby Harper pracuje na nocne zmiany na izbie przyjęć. Trafia do niej starszy człowiek z nietypowymi objawami. Chodził nago po ulicach, mówi nieskładnie, jest zdezorientowany, zagubiony i pobudzony. Ale poza tym w świetnej kondycji fizycznej jak na swój wiek. Niestety izba przyjęć potrafi zmienić się w piekło, szalona akcja ratunkowa innej pacjentki powoduje, że staruszek spuszczony z oczu ucieka. I ślad po nim ginie. Wiadomo że był majętnym człowiekiem, mieszkał w luksusowym ośrodku – osiedlu dla starszych osób. W niedługim czasie ma izbę przypadkiem trafia z identycznymi objawami, kolejny bogaty staruszek. Z tego samego osiedla. I umiera. Czy chorobą o takich objawach można się zarazić? Wirus, bakteria, zatrucie?
Toby Harper zaczyna grzebać w sprawie. Nakłania do sekcji anatomopatologa stanowego wbrew lekarzom z ośrodka i tym z jej szpitala, grzebie w dokumentach, odwiedza ośrodek, wypytuje i drąży. I zaczyna być bardzo nieprzyjemnie…
Akcja ze strony na stronę toczy się coraz szybciej. Toby jest sympatyczna, jej wrogowie są świetnie zorganizowani, stoją za nimi ogromne pieniądze i medyczna sława.
Jak się to skończy? Przyznam, że Tess Gerritsen nie pozwalała się oderwać. „Infekcja” to thriller medyczny według najlepszych wzorców Robina Cooka i Michaela Palmera. Mały trybik w medycznej maszynie walczący z jej ogromnymi i znakomicie ustawionymi trybami.
Dla wielbicieli gatunku – must read, pozostałym polecam, bo naprawdę niezłe!

Tytuł: Infekcja
Autor: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Albatros
Moja ocena: 7/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.