Close
Obgadywanie świata, Owsiak, Czytaśka

„Obgadywanie świata” – Jurek Owsiak

Jurek Owsiak kojarzy Wam się tylko z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy? A kto pamięta Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników? A Kręciołę?

No dobra a program podróżniczy? Słowo daję, ja nie kojarzyłam! I teraz żałuję! Ale dzięki tej książce nadrobiłam.

Fantastyczna opowieść prowadzona tak, że w głowie słyszy się głos Jurka, jak z właściwą tylko jemu energią i dowcipem, snuje historie i historyjki z różnych krańcôw świata, przeplatane wzajemni dygresjami, wtrąceniami i odnośnikami.

A podróże, jak i ich cele, są rozmaite, od konwoju pomocy humanitarnej dla Kosowa, przez rajd przez pustynną Australię po karaibski rejs ogromnym wycieczkowcem. Woodstock, Ghana, Sri Lanka. Albo w Warszawie z Gagarina na Plac Zbawiciela. Jedne kombinowane, za grosze, inne już za porządne pieniądze. Z pomocą, z kamerą, po wódkę. Od głębokiego PRL-u, po ostatnie lata.

Na wesoło i z dreszczykiem, albo z wzruszeniem i na wdechu. Okraszone alkoholem, dziwnym jedzeniem i lokalnym kolorytem. Czasem ochlapane błotem Woodstocku.

Książkę bardzo polecam! Całkowicie mnie pochłonęła!

Jurek jest nie tylko żywą organizacją charytatywną. To wspaniały, żywiołowy facet, którego nie da się nie lubić! Zawsze sprawiał wrażenie kumpla wszystkich. Każdy go zna i on zna wszystkich! Po tej książce jeszcze bardziej! Siema Jurek!

Za tydzień kolejny finał WOŚP! Wrzucajmy do puszek ile wlezie! Grajmy z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej!

Autor: Jurek Owsiak

Tytuł: Obgadywanie świata

Wydawnictwo: Znak

Moja ocena: 10/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.