Close

„Obsesja” – Katarzyna Berenika Miszczuk

Czytałam inne książki autorki, zabawną „Szeptuchę” i kryminalną „Pustułkę”.
„Obsesja” jest kolejnym kryminałem, nawet thrillerem. Jest dużo lepszy niż „Pustułka”. Trzyma w napięciu, a kolejne postaci przewijające się wokół głównej bohaterki budzą podejrzenia i wydają się absolutnymi niewiniątkami na przemian. Ale książka jest zarazem lekka i zabawna. Akurat weekendowa.

Asia po nieudanym małżeństwie wróciła do Warszawy. Kupiła mieszkanie, znalazła pracę i przypadkiem spotkała kolegę sprzed lat.
Nagle znajduje się w nieprzyjemnej sytuacji. W szpitalu, w którym pracuje zostaje brutalnie zamordowana pacjentka. Przerażające, ciemne, piwniczne korytarze, które musi przemierzać, nachalny, ciągle spotykany pomocnik szpitalny, nieco zbyt przyjacielski kolega, dziwne liściki od wielbiciela, i kolejna ofiara seryjnego mordercy znaleziona w szpitalu.
Ciarki, ciarki po plecach…
A przy tym świetne, dowcipne dialogi z patologiem (ach! medykiem sądowym!) Markiem, brzydki kot Kołtun i sympatyczni prascy menele ratujący damy z opresji.

Naprawdę serdecznie polecam! Znakomita rozrywka, z zaciskiem szczęk w bardziej przerażających oraz uśmiechem w zabawnych momentach. No i lekko poprowadzony wątek romantyczny!

PS. Mój ebook ma w tytule T.1. to budzi nadzieje na dalsze części.. już się cieszę.

Tytuł: Obsesja
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: WAB
Moja ocena: 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.