Close

„Pchła” – Anna Potyra – RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

W Wigilię, dzień przed ślubem, narzeczona dostaje smsem zdjęcie swojego przyszłego męża. Niewątpliwie martwego.

Zabitego i ułożonego w mocno nienaturalnej scenerii. Na miejscu zbrodni nie ma śladów sprawcy, za to jest część starego zdjęcia. Zanim policja zdąży odszukać i powiązać jakiekolwiek wątki, okrutnie zamordowana zostaje cała rodzina. I też jedynym śladem jest stare zdjęcie.

Co łączy ofiary? A może co łączy stare zdjęcia?

Niesłychanie wciągająca zagadka, wyraziści bohaterowie, fascynujące i wciągające opisy, pędząca akcja.

Pierwszoplanowy bohater, komisarz Adam Lorenz budzi sympatię. Jest zaangażowany, sprytny, ma nieprawdopodobną pamięć i trudne przeżycia prywatne za sobą. Pomagają mu sympatyczni policjanci i nowo dołączona do zespołu profilerka. A w tle wredny prokurator, chwilowo nieobecny przełożony i zapalony balistyk!

I akcja umiejscowiona na warszawskiej Woli, Górczewska, Obozowa, Płocka, Lasek na Kole oraz Izabelin i Puszcza Kampinoska – znam te miejsca doskonale, więc wszystko działo się niebywale realistycznie jak dla mnie.

I wojenne historie misternie wplecione, opowiedziane, są niezwykle bolesne, dramatyczne ale w żaden sposób nie przytłaczają kryminału. Niezbędne, kreują zrozumiałe motywy, mocne i porażające, ale dawkowane niezwykle umiejętnie.

„Pchła” ma wszystko, co jest potrzebne, aby kryminał porwał! I dziwaczne morderstwa, zbieranie śladów,tajemnice sprzed lat, ogromną rolę gra dedukcja i myślenie, ale i porywająca gonitwa z czasem! Nie mogłam się oderwać! Niecałe dwa dni i po wszystkim! Aż trudno uwierzyć, że to debiut autorki w tym gatunku! Mam nadzieję, że będzie kontynuować „kryminalną” karierę, a jeszcze bardziej, że spotkam jeszcze komisarza Lorenza!

Bardzo gorąco polecam!

Tytuł: Pchła

Autor: Anna Potyra

Wydawnictwo: Zysk i s-ka

Moja ocena: 10/10

Data premiery: 9 lipca 2019

Za możliwość przedpremierowego poznania tego genialnego kryminału dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

452 594 thoughts on “„Pchła” – Anna Potyra – RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.