Close

„Pikantne historie dla pendżabskich wdów” – Balli Kaur Jaswal


Nikki jest Brytyjką. Nikki jest Brytyjką pendżabskiego pochodzenia. Miała szczęście dorastać w rodzinie, która szanuje swoje korzenie ale jednocześnie jest na tyle otwarta, że rozumie jak cenna jest możliwość dokonywania własnych wyborów i, mimo zakorzenionych w tradycji oporów wobec takiej postawy, pozwala na takie wybory swoim córkom.
Nikki jest nieco zagubiona w swojej wolności, niechętna tradycyjnym ciągotom siostry ale i niepewna jak postępować w swoim życiu. Dzięki postępowości rodziny zasmakowała w wielu społecznych działaniach i nie chce dać się wtłoczyć w ramy czyichś oczekiwań. Wybór konkretnej drogi musi być jej wyborem. Mimo, że ojciec wcześniej dokładnie taką drogę dla niej wybrał, nie potrafiła się z nią utożsamić.
Zajęcia z pisania (również w podstawowym tego słowa znaczeniu) zmieniają całą społeczność. Kobiety odnajdują w sobie poczucie własnej wartości, udzielając wzajemnie wsparcia, nabierają pewności siebie i niezależności.
Doskonałe historie erotyczne, które mają być tu dla jednych metodą zabicia czasu, dla innych drogą do wyrażenia swoich uczuć i pragnień zaczynają żyć własnym życiem, stając się znacznikiem wyzwolenia i otwartości, które jest możliwe w każdej społeczności. A dodatkowo miłość otwiera nawet najbardziej zatrzaśnięte drzwi i pozwala odkryć prawdę w najpaskudniejszych tajemnicach. Znaleźć i ukarać winnych zbrodni.
Ta książka ma w sobie wszystko, i historię kryminalną, i romans, i opis pendżabskiej społeczności w Londynie, skostniałej ale i zmieniającej się, no i oczywiście niesamowite „pikantne historie dla penżabskich wdów”.
Polecam!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.