Close

„Sielski zakątek” – Barbara Sośnica – Czekała

Gdy odziedziczysz stary dom, to oprócz wielu niezbędnych napraw i remontów, może tam czekać również historia dawnych mieszkańców, a nawet skarb!

Joasia, przyjaciółka głównej bohaterki mieszka w takim właśnie starym, dziwnym domu. Ponieważ jej mąż wyjeżdża na dłużej zagranicę do pracy a ona zostaje sama z małym dzieckiem, to proszą Alinę o zamieszkanie na ten okres z nimi. Dom, ogród, po prostu sielski zakątek.

Historia babci i ciotecznej babci przybyłych po wojnie ze wschodu, ale i niemieckich przedwojennych mieszkańców domu.

Dwie szalone przyjaciółki, jedno niemowlę, wielki pies, postrach okolicznych kur, nieudolny włamywacz, a następnie dziwna kradzież. Dom o dziwnej konstrukcji, bo przez wiele lat był warsztatem samochodowym. Strych, piwnica i skarb. Włamanie i dziura w ścianie. Numizmaty i obrazy. Tysiąc pomyłek, przypadków i zwariowanych pomysłów. Ach! I bardzo przystojny policjant!

No niby z tego podsumowania trochę JCh wygląda zza rogu. Ale mimo, że historia pokrętna, przypadki nieprawdopodobne, zbiegi okoliczności nawet zabawne i czytało się lekko, miło i przyjemnie – to do Królowej daleko.

Nie zdarzały mi się niekontrolowane wybuchy śmiechu, parsknięcia czy bezdechy. Najwyżej tak zwany „uśmiech po wąsem”…

Ale jako lekturę na rozluźnienie – polecam!

Tytuł: Sielski zakątek

Autor: Barbara Sośnica – Czekała

Wydawnictwo: Fabuła Fraza

Moja ocena: 6/10

3 thoughts on “„Sielski zakątek” – Barbara Sośnica – Czekała

  1. Czytałam i mi się podobało, wiadomo, że JCh jest jedyna, ale uznaję m. in. tę książkę za chmielewskopodobne 😀
    A proponuję, dla rozrywki czystej „Na miłość boską!” Malwiny Ferenc. Jest tam detektyw, bardzo skuteczny, co ma metr pięć w kapeluszu i sieje zniszczenie nic o tym nie wiedząc. Mi sie bardzo podobał 😀 😀 😀 – do HerkulesaPoirot czy inspektora Gamache mu daleko, ale takiego superfaceta nie da się nie lubic!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.