Close

„Tej nocy umrzesz” – Viveca Sten


Bardzo nie lubię klimatów wojskowych. Całe to budowanie wytrzymałości jednostki oraz jedności zespołu metodą maltretowania jest według mnie głupie. A i motywacja przynależności do „elitarnych” jednostek świadczy nie najlepiej o psychice kandydata. Że o przełożonych tychże nie wspominając. Takie metody szkoleń muszą produkować ludzkie wraki i psychopatów. Skrzywione widzenie świata i ludzi, brak uczuć i ludzkich odruchów, pokrętne ambicje.

Sprawa rozpoczyna się od samobójstwa studenta psychologii. Matka chłopaka w nie nie wierzy i błaga Thomasa o głębsze zbadanie sprawy.
Badanie prowadzi do trzech nazwisk zapisanych w notesie chłopaka. Co łączy ciężko chorego byłego nauczyciela gimnastyki, dobrze sytuowanego dyrektora i bezrobotnego alkoholika?
Thomas próbuje się dowiedzieć czego mógł chcieć od nich student psychologii?
I nagle w niewyjaśniony sposób umiera pierwszy z tej trójki.
Czy będą następni? Dlaczego ktoś miałby zabijać facetów, których jedyne powiązanie zakończyło się trzydzieści lat wcześniej? Właśnie w elitarnej jednostce komandosów?

Lokalne znajomości Nory ponownie wnoszą coś do sprawy. W końcu skoro jej korzenie są na sąsiedniej wysepce, to na Sandhamn, ktoś, coś musi wiedzieć.

A prywatne życie Thomasa i Nory? No jakby coraz lepiej… ale któryś z tomów serii jednak powinien być o tym jak Nora w wyrafinowany sposób zabiła byłą teściową.

PS. Nie wiem jak wygląda wiek oraz stan rodzinny autorki, czy i kiedy była ona w ciąży … ale w 9 tygodniu określić płeć płodu to może wróżka w szklanej kuli a nie lekarz na badaniu usg. ? Research do bani?

Ale ogólnie znowu progres, czyta się świetnie, intryga wciąga, tropy są mylone, potencjalne ofiary stają się potencjalnymi sprawcami i odwrotnie. Polecam!

Tytuł: Tej nocy umrzesz
Autor: Viveca Sten
Wydawnictwo: Czarna Owca
Moja ocena: 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.