Close

„Tu byłem TONY HALIK” Mirosław Wlekły

 Życie Tony’ego Halika było jedną wielką zakręconą podróżą. To czym dzielił się z widzami w wyświetlanych u nas seriach z pieprzem, wanilią lub migdałami w tytułach to czubek góry lodowej.  

Ekstrawertyczny szaleniec jednocześnie skrywający rozmaite tajemnice swojego życia za niesamowitymi i nieprawdopodobnymi historiami. 

Podróżnik, obieżyświat, reporter, operator, dziennikarz – nie ma jednego dobrego słowa by opisać osobę Halika. Żywiołowy do obłędu i zarazem perfekcjonista w swojej pracy. Człowiek z parciem na szkło ale i z głęboko zakorzenionym pędęm poznawczym.

Najbardziej zaskakujące dla mnie w tej biografii są informacje, że Komitet Sienkiewiczowski kupił dworek w Oblęgorku od dziadka Tony’ego Halika?!?! Brat dziadka przyjaźnił się z Żeromskim?, a jego drugą żoną została stryjeczna siostra Marii Skłodowskiej-Curie. Nie miałam o tych powiązaniach pojęcia. Zresztą nie miałam pojęcia o Haliku w ogóle, jak się okazuje!
Świetna książka!

Autor przeprowadził głębokie i wnikliwe śledztwo śladami Tony’ego i jego bliskich, odnalazł znajomych i znajomych znajomych aby wydobyć co tylko się da z nieopowiedzianej historii życia szalonego reportera. A dzięki temu i ja po raz kolejny byłam tam, gdzie pieprz rośnie, i tam, gdzie rośnie wanilia też….

Polecam!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.