Close

„W stronę grozy” – Viveca Sten

Znana dziennikarka walcząca z uprzedzeniami, rasizmem i przemocą wobec kobiet na całym świecie umiera w dziwnych okolicznościach na Sandhamn w święta. Zamarza w śniegu.
Czy jej śmierć miała związek z pracą? Czy któraś z organizacji, z którymi walczyła reportażami postanowiła pozbyć się niewygodnego głosu? Ale kto to mógł być? Jeanette Thiels mnóstwo podróżowała, Maroko, Bośnia, Bliski Wschód. Wszędzie tam opinie takie jak jej budzą negatywny oddźwięk. A w samej Szwecji? Nacjonalistyczne organizacje też nie kocha ją feministek i bojowników o otwartość i prawo do normalnego życia dla uchodźców.
Dodatkowo niełatwy charakter i tryb życia spowodował trudną sytuację w życiu rodzinnym dziennikarki. Walka z byłym mężem o prawo do wychowywania córki również może stanowić motyw.
Zatem co spowodowało śmierć Jeanette? Prasowe śledztwa czy prywatne tajemnice?
Thomas wraz z Margit prowadzą śledztwo, ich kolega Aram emocjonalnie zaangażowawszy si osobiście przekracza granice, i ryzykuje życiem. Erik ma problemy rodzinne. Dziadek musi wreszcie przestać jeść bułeczki. Tylko Karin nieodmiennie znakomicie wyszukuje wszelkie informacje i jednocześnie dba o świąteczną atmosferę na posterunku.
Nora miota się w życiu zawodowym i prywatnym. Praca stawia ją pod ścianą, a były mąż i aktualny partner szarpią emocjami.
Sama zagadka naprawdę fajnie zapętlona i obmyślona. Pani Sten z tomu na tom lepsza. Polecam!
Tytuł: Gorączka chwili
Autor: Viveca Sten
Wydawnictwo: Czarna Owca
Moja ocena: 8/10

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.