Close

„Władcy czasu” – Eva Garcia Saenz de Urturi – RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Gdy wszystko wydaje się wreszcie spokojnie układać w życiu inspektora Ayali, historia jego miasta, Vitorii Gasteiz szykuje dla niego kolejną zagadkową sprawę!

Unai z Albą, dziadkiem i malutką córeczką uczestniczą w wieczorze autorskim z okazji premiery książki, która opisując średniowieczne wydarzenia w Vitorii poruszyła prawie wszystkich mieszkańców, a tajemnicza postać autora jeszcze podgrzewa atmosferę.

Autor się nie pojawia, za to w bydynku znalezione zostają zwłoki lokalnego przedsiębiorcy, który zginął w sposób analogiczny do opisanego w książce.

A to tylko początek książki i pierwsza zbrodnia…

Co takiego jest w tych okolicach, że wydarzenia sprzed wieków katalizują zbrodnicze pomysły we współczesnych mieszkańcach? Czy historie rodzinne mogą wzbudzać aż takie emocje?

Poznajemy na przemian historię zawartą w książce i rozwój sytuacji współcześnie. Wydarzenia są niepokojące podobne a autor książki pozostaje nieznany.

Unai wraz z Albą i Esti prowadzą śledztwo, które z każdą chwilą komplikuje się coraz bardziej a jedyny podejrzany zdaje się być winny i niewinny jednocześnie.

Wypadki toczą się z zabójczą prędkością, a sugestywna średniowieczna historia coraz bardziej odtwarza się wokół Krakena. Zagrożeni stają się jego bliscy.

A zakończenie niezwykle zaskakuje!

Malowniczy kraj Basków tym razem budzi grozę, brutalne zbrodnie z historii znajdują swoje współczesne odpowiedniki. Mała społeczność pobliskiej wioski Ugarte ma więcej tajemnic, niż mieszkańców. A wielkie rody baskijskie dziedziczą nie tylko włości i majątek.

Mniej za to w tym tomie przyrody tego zakątka Hiszpanii, mniej uroków uliczek i zabytków Vitorii. Więcej mroku i dramatycznej historii regionu. Ale tradycyjnie nie sposób się oderwać!

I znów chodzi mi po głowie podróż do Kraju Basków! Chcę zobaczyć Białe Miasto!

Polecam „Władców czasu” gorąco!

Tytuł: Władca czasów

Autor: Eva Garcia Saenz de Urturi

Wydawnictwo: MUZA

Moja ocena: 9/10

Wydawnictwu MUZA dziękuję za przedpremierowe udostępnienie książki do recenzji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.