Close

„Wioska kłamców” – Hanna Greń

Dioniza Remańska, była policjantka, po nieprzyjemnym rozwodzie i odejściu ze służby, postanawia zbadać sprawę podejrzanej śmierci swojego ojca, komendanta komisariatu policji w małej wsi, w Beskidach. Nie utrzymywała z nim specjalnie bliskiego kontaktu, ale sprawa jego zabójstwa budzi wątpliwości. Skazani sprawcy, nawet w oczach córki ofiary, wyglądają na niewinnych. A dziewczyna przy okazji chce się o ojcu czegoś więcej dowiedzieć, poznać swoje korzenie.

Mała miejscowość, z legendą o strzygach, i zamkniętą społecznością zazwyczaj odstrasza obcych, ale Dionizę szybko akceptuje i traktuje jak swoją. A sympatyczny miejscowy policjant podejmuje współpracę ze sprytną i inteligentną domorosłą prywatną detektywką.

Mimo kryminalnego rdzenia, książka nie razi brutalnością, nie ma tu drastycznych scen, pościgów czy krwawych strzelanin.

Jeżeli lubicie lekkie kryminały z obyczajowym tłem to „Wioska kłamców” jest idealna!

Dwa wieczory spędziłam z ciekawą zagadką, sympatyczną bohaterką, zróżnicowanymi postaciami w tle, i duszną atmosferą małej, zamkniętej społeczności. Morderstwo, szantaż, chciwość, a przy tym dowcipny język i nieoczywiste rozwiązanie!

Bardzo fajna, lekka lektura, którą mogę polecić z czystym sumieniem!

Chętnie spotkam Dionizę ponownie, bo Autorka już sugerowała kolejny tom jej przygód!

Tytuł: Wioska kłamców

Autor: Hanna Greń

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Moja ocena: 7/10

452 594 thoughts on “„Wioska kłamców” – Hanna Greń

  1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki, ale od dawien dawna w planach… 😉 Ta też trafia na listę i mam nadzieję, że w tym roku zdążę się do niej dokopać! 😀

    1. Ja czytałam jedną z innej serii i też mi się podobało, mam nadzieję przeczytać resztę?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.