Close

„Woda różana i chleb na sodzie” Marsha Mehran


Dalszy ciąg losów sióstr Aminpur w Irlandii. Cafe Babilon wrosła w Ballinacroagh a Mardżan, Bahar i Lejla powoli odnajdują się w obcym kraju. Każda z nich idzie inną, własną drogą, budując przyszłość na doświadczeniach z przeszłości ale i wbrew nim. Uczą się żyć między Irlandczykami ale i oni uczą się wiele od dziewcząt.

Znowu historia toczy się w oparach wschodnich przypraw ale i w towarzystwie włoskich słodyczy we wspomnieniach Estelle i irlandzkich kuchennych tradycji.

Mniej jest tu budzących dreszcz grozy wspomnień z Iranu, bardziej jawi się on tu jak bajkowa, nierealna kraina przemawiająca smakami i zapachami z dzieciństwa sióstr. Za to grozę budzi irlandzka rzeczywistość pełna zakazów i ograniczeń związanych z antykoncepcją i jej brakiem.

I mieszane uczucia budzi sympatyczny ojciec Mahoney – z jednej strony prawie braciszek Tuck – z drugiej jednak akceptujący działalność potwornych bab z Kółka Biblijnego.

Bardzo żałuję, że nie dowiem się jak mogłyby potoczyć się dalej losy trzech sióstr…. magiczny klimat tych opowieści bardzo mnie urzekł. A te smakołyki!!!

Książka stanowi 2 część opowieści o Siostrach Aminpur

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.