Close

„Cztery płatki śniegu” – Joanna Szarańska

Jedna klatka w bloku. Parada różnych ludzi. Bezdzietne małżeństwo, małżeństwo z córką nastolatką, małżeństwo z małym dzieckiem i teściową w gościach, samozwańcza, wszystkowiedząca „gospodyni” klatki, samotna matka z córeczką… jak to w polskich blokach.

I cóż to jest za parada denerwujących postaci. Ja wiem, że są przerysowane w celu wzbudzenia śmiechu. Ale to są jakieś potworne ludzkie karykatury. Walduś sknera (żona kogoś takiego z założenia nie jest normalna), Monika supermatka (bez odpowiedniego poradnika nie pamięta, żeby oddychać), Zuzanna superżona (życie dla sprzątania jest dla mnie symbolem totalnego ogłupienia), co to za wysyp sierotowatych kur domowych w jednym miejscu, i na okrasę Jakub oraz Kajetan, w walce o tytuł „mąż megapierdoła”. Przecież żadne z nich nie ma prawa występować w przyrodzie, bo otoczenie by ich zabiło i tę książkę pisałby Rogoziński.

Po prostu osobiście czuję się wytrącona z równowagi faktem, że muszę stwierdzić, że jedyni normalni w tym gronie, to ksiądz i wścibska staruszka.

Strasznie mnie zdenerwowały te skumulowane polskie przywary, na szczęście końcówka zauroczyła magią świąt, nieco ckliwą, przesadnie wyciskającą łzy, ale ratującą całą książkę. No i te kretynki się ma koniec nieco poogarniały.

Ale lektura tylko absolutnie z braku laku i na święta.

Tytuł: Cztery płatki śniegu

Autor: Joanna Szarańska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Moja ocena: 5/10

452 594 thoughts on “„Cztery płatki śniegu” – Joanna Szarańska

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.