Close

„Godzina czarów” – Małgorzata Starosta – RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

„Godzina czarów” Małgorzaty Starosty to idealna lektura na październik. Zaczyna się od spadku, przeprowadzki i nowych znajomych. Ale z każdą chwilą, z każdą stroną tej opowieści, czytelnik coraz bardziej potrzebuje koca, świeczki, dyniowych dekoracji i kota w pobliżu.

Według dokumentów dawno już nie jestem dzieckiem. Ale co tam dokumenty, w mojej głowie często szaleje jedenastolatka. Z zapałem błąkałabym się po dziwnym domu, pełnym tajemniczych przejść. Z zachwytem odkryłabym ogromną bibliotekę, z ogromnymi regałami zawierającymi książki znane i nieznane. Ach! I gdzieś tam jest tajemnicza książka z legendą. A jeszcze ktoś coś ukrywa, ktoś czegoś zabrania!

Takie atrakcje spotykają jedenastoletnią Ninę. Rodzice otrzymują w spadku dziwny dom, przeprowadzka wymusza utratę bliskiego kontaktu z obecnymi przyjaciółmi i szukanie nowych. Starsza siostra stroi fochy, a w nowym domu mieszkają na stałe obcy ludzie. I tajemnica. I stary zegar.

Cudowny klimat, nieco strachu, odrobina magii, dużo książek, legend i opowieści. Nowi znajomi i stare rodzinne tajemnice. Przygody, zaklęcia, tajemne przejścia i dyniowe babeczki!

„Godzina czarów” to historia idealna! Jest współczesna, ale jednocześnie zawiera w sobie ten czar magii, z którego nigdy nie chcemy wyrastać. Autorka sprawiła, że współistnienie telefonów komórkowych i magicznych przejść, nie niszczy baśniowego klimatu. A stary antykwariat staje się miejscem do którego natychmiast chcę się udać.

I to fantastyczne przesłanie, że nowe początki wcale nie muszą zatrzaskiwać poprzednich drzwi. Świat jest zmianą, a nowe przygody są fascynujące!

Książka jest przy tym pięknie wydana, kolory okładki ciepłe i tajemnicze, a grafiki nad kolejnymi rozdziałami urocze. Jest idealna na październikowe wieczory przygotowujące do nadchodzącej nocy dyń, nietoperzy i migoczących świec.

Gorąco, gorąco polecam!

I mam ogromną nadzieję na ciąg dalszy!

Ta końcówka musi o czymś świadczyć!

Gosiu! Bardzo Ci dziękuję za ten magiczny powrót do dzieciństwa!

Tytuł: Godzina czarów

Autorka: Małgorzata Starosta

Wydawnictwo: Dwukropek

Moja ocena: 10/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.