Close

„Grzech zaniechania” – Małgorzata Rogala

Kolejne spotkanie z Agatą i Sławkiem rozpoczyna się w emocjonującym momencie zakończenia poprzedniego tomu ich przygód. Agata jest podejrzewana o zabójstwo swojego byłego (a nawet niedoszłego) chłopaka Michała.

Jednocześnie znaleziona zostaje zamordowana psychiatra współprowadząca prywatny ośrodek terapeutyczny. Górska i Tomczyk rozpoczynają śledztwo wspierani przez Chudego.

Ale Agacie prokurator oficjalnie stawia zarzuty, zostaje zatrzymana, trafia do aresztu.

Sławek prowadzi sprawę zabójstwa psychiatry jednocześnie znajdując dla Agaty adwokata i usiłując wyjaśnić spaprane dochodzenie w sprawie, w której została oskarżona.

Okazuje się, że w sprawie zamordowanej pani doktór każda osoba z jej otoczenia ma coś do ukrycia, ilość potencjalnych podejrzanych rośnie z każdą rozmową, alibi sypią się w mak a powiązania obecnych współpracowników z przeszłością, wychodzą nieoczekiwanie na jaw. Każdy ma motyw, nie każdy ma alibi. A może to w ogóle ktoś z pacjentów lub ich rodzin poddawanych kontrowersyjnym i na dodatek, być może, nieco naciąganym terapiom?

Przeczytajcie koniecznie, jak to się wszystko skończy. Kto zabił Michała Stępnia? Kto zabił doktór Brzozowską? Czy Agata wykaraska się z kłopotów? Kto i dlaczego usiłuje wrobić ją w zabójstwo? A czy lekarze zawsze mają na celu tylko dobro pacjenta? Może są takie obszary w których „nie ma zdrowych, są tylko nie zdiagnozowani”? I czasem w sprawie o zabójstwo żal sprawcy a nie ofiary?

Polecam kolejny tom o warszawskich policjantach, bez zabili go i uciekł, bez krwawej jatki, za to z ważnym społecznym problemem w tle.

Tytuł: Grzech zaniechania

Autor: Małgorzata Rogala

Wydawnictwo: IV Strona

Moja ocena: 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.