Close

„Nagranie” – Małgorzata Falkowska – PRZEDPREMIEROWO

Kilka dni temu otrzymałam z Wydawnictwa Kobiecego tajemniczą przesyłkę. Akcja promocyjna „Nagrania” Małgorzaty Falkowskiej jest znakomita i świetnie spełnia swoją rolę. Płyta CD z klimatycznym filmikiem, mapka, dokumenty ze śledztwa, taśma, rękawiczka. Gadżety pierwsza klasa?. Natychmiast rzuciłam wszystko i zaczęłam czytać.

Seria zaginięć młodych chłopaków na toruńskich bulwarach do momentu rozpoczęcia książki niepokoiła rodziny, policję, media i mieszkańców Torunia ale tajemnicza przesyłka z nagraniem jednoznacznie wskazującym na zabójstwo pierwszego z zaginionych, powoduje eksplozję emocji.

Doświadczony policjant, komisarz Garczyński prowadzi sprawę, ale absolutny brak śladów i świadków nie ułatwia dochodzenia. A szybko nadchodzą kolejne przesyłki. Zaginieni stają się ofiarami. Komisarzowi w śledztwie pomagają współpracownicy (niektórzy wstrętni), przełożony (choleryk, ale w porządku), i doraźnie współpracująca z policją jasnowidzka. W tle problemy rodzinno – romansowe komisarza.

Trochę brakuje mrocznego klimatu, akcja toczy się szybko, ale nie pędzi, odrobinę za dużo romansu, miłosnych rozterek i (jakoś dla mnie na siłę ulokowanego w akcji, a zupełnie niepotrzebnego) seksu, odrobinę za mało lęku i napięcia. Niektóre wątki aż proszą się, aby zamącić w śledztwie bardziej. Psychopata coraz bliżej bohaterów, a mnie nie udało się zdenerwować.

Nie znałam autorki wcześniej, dotąd specjalizowała się w komediach romantycznych, więc ten kryminał to jej debiut w tym gatunku.

I jak na debiut jest dobrze.

Czyta się szybko (nawet powiedziałabym, trochę za szybko, za mało szczegółów, jakoś zbyt płytko potraktowana tak ciekawa sprawa), zagadka pomysłowo skonstruowana i uzasadniona. Tło obyczajowe czasem zbyt się pcha na pierwszy plan, ale tak to bywa w życiu. Czasem praca przeszkadza w życiu, czasem życie w pracy.

Myślę, ża autorka ma potencjał na kolejne mordercze zagadki.

Polecam!

Tytuł: Nagranie

Autor: Małgorzata Falkowska

Wydawnictwo: Kobiece

Moja ocena: 7/10

Data premiery: 15.05.2019

PS. Autor bądź autorka akcji promocyjnej w Wydawnictwie – rewelacyjny pomysł! Nic nie psuje lektury, a do książki przyciąga jak nie wiem co! ??????

PS2. Wydawnictwu Kobiecemu dziękuję za możliwość przedpremierowego zapoznania się z książką.

https://czytaska.pl/wp-content/uploads/2019/04/img_2248-1.mov

452 594 thoughts on “„Nagranie” – Małgorzata Falkowska – PRZEDPREMIEROWO

  1. właśnie przed chwilką skończyłam, jutro na pewno też napiszę swoją recenzję 🙂 a akcja promocyjna naprawdę ekstra! Chyba jedna z najbardziej efektownych jakie widziałam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.