Close

„Nienarodzona” – Ewa Przydryga

Od dawna już chciałam sięgnąć po któryś z thrillerów Ewy Przydrygi, ale nieustająco rosnąca sterta „do przeczytania” skutecznie mi w tym przeszkadzała.

Premiera nowej książki to idealna okazja aby ją wstawić na początek kolejki! Przeczytałam! Jeszcze czuję napięcie mięśni!

„Nienarodzona” zaskoczyła mnie wielokrotnie, zarówno samymi zdarzeniami, płynącymi z nich konsekwencjami, jak i mrocznym, dusznym klimatem.

Zaginęła kobieta w zaawansowanej ciąży. Wypożyczyła kajak, który odnaleziono przewrócony. Mimo nieodnalezienia zwłok policja stwierdza, że to samobójstwo.

Dlaczego Laura, odpowiedzialna i kochająca matka córki wymagającej nieustającej rehabilitacji, miałaby na kilka dni przed porodem drugiego dziecka, podjąć próbę samobójczą?

Jakie tajemnice sprzed lat ciągle dręczyły Laurę? Czemu wróciła do miasteczka, które z matką i przyrodnią siostrą opuściły po dramatycznym wypadku i miejscowym ostracyzmie, jaki na nie wtedy spadł?

Co odkryje jej siostra Nina, która nie wierzy w samobójstwo, mimo że z Laurą przez lata utrzymywała dość luźny kontakt? Kto w tej relacji i dlaczego budował dystans?

Dwutorowo prowadzona narracja, retrospekcje i wspomnienia budują klimat koszmarów jak ze snu, odsłaniając kolejne sceny dramatu.

Wypadek, który niszczy normalność dwóch rodzin. Iskra, która rozpala ogień nienawiści. Wszechobecna niechęć i alienacja w lokalnej społeczności.

A do tego skrzętnie ukrywane tajemnice, które po kilkunastu latach wybuchają serią przerażających wydarzeń.

Małe miasteczko to zawsze miejsce, w którym wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Jednocześnie to miejsce, w którym istnieją grupy, kliki i koterie. Rządzi ten, kto ma pieniądze albo posłuch. A niektóre tajemnice są bezpieczne jak nigdzie indziej.

Niezwykle sugestywne opisy zarówno zdarzeń, jak i miejsc. Drastyczne wspomnienia, koszmary z pamięci czy urojeń powodują, że czytelnik wciska się w fotel i zaciska zęby. Autorka opisuje to co się dzieje realnie i to co we śnie, czy wyobraźni bohaterek, w sposób który nie pozwala łatwo się otrząsnąć. Boisz się z Laurą, boisz się z Niną…

A najbardziej zaskakuje i przeraża rozwiązanie zagadki zaginięcia Laury.

Dreszcz na karku gwarantowany!

Polecam „Nienarodzoną”!

A ja wrzucam na półeczkę Legimi wcześniejsze książki Autorki!

Tytuł: Nienarodzona

Autorka: Ewa Przydryga

Wydawnictwo: MUZA S.A.

Moja ocena: 8/10

Data premiery: 1 czerwca 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.