Close

„Oskarżona” – Magda Stachula

Lena od jakiegoś czasu żyje w nieustannym lęku. Po dramatycznych wydarzeniach, które skłoniły ją do ukrywania się, mieszkała już w Krakowie, pod Gnieznem i w Kopenhadze. Każde z tych miejsc dawało jej chwilowe wytchnienie i minimalne poczucie bezpieczeństwa, ale zawsze wydarzało się coś, co znowu podrywało ją do panicznej ucieczki.

Teraz Lena ucieka znów. Do Hiszpanii, do kolejnej osoby, której chyba może zaufać. Przyjaciółka oferuje nocleg i natychmiast organizuje jej pracę wraz z zamieszkaniem w słonecznej Maladze.

Ale czy ten luksusowy hotel na kompletnym odludziu nie jest niepokojący? Kierowca, który po odebraniu jej z dworca i dostarczeniu na miejsce praktycznie ucieka bez słowa? Czy Lena w swej ucieczce nie wpakowała się ponownie w kłopoty? Dodatkowo docierają do niej wieści z Kopenhagi, że ktoś usiłuje ją obarczyć swoją zbrodnią. Dlaczego? I kto?

W Polsce policja także pytała o nią jej matkę.

Pierścień lęku zaciska się coraz bardziej. Ukryć się czy dalej uciekać?

Na kogo Lena może liczyć? Komu zaufać? Zwroty akcji, nieoczekiwane zdarzenia, lęk, nadzieja, strach, zaufanie. Przy tej lekturze ponownie huśtawka nastrojów gwarantowana. No i to zakończenie?!

Magda Stachula perfekcyjnie wkłada do głowy czytelnika myśli swoich bohaterek. To co myśli i czuje Lena szaleje we mnie. Na czas lektury przestaję być paniusią w dresie na własnej kanapie, jestem tą przerażoną dwudziestotrzylatką w dziwnym hotelu pod Malagą, boję się o siebie, o matkę w wiosce za Lublinem.

A przecież widzimy też świat oczami Anny, za chwilę Emila, potem Nikodema… jedni manipulują, inni dają sobą manipulować.

To kolejna książka Autorki, która od początku do końca nie pozwala się oderwać. Nawet w momentach gdy realne życie wzywa, myślisz o bohaterach, ich postępkach, motywacjach…

O tym jak to się skończy.

Czy Lenie wreszcie uda się odzyskać swoje życie? Przestać uciekać?

Polecam Wam ten wciągający thriller i jednocześnie zapraszam na rozmowę o nowej książce, ale i planach na kolejne, z mistrzynią domestic noir, Magdą Stachulą, w ramach Legimi #PrologLive w czwartek, 21.04.2022 o godz. 18:00 na fb Legimi.

Tytuł: Oskarżona

Cykl: Lena

Autorka: Magda Stachula

Wydawnictwo: Świat Książki

Moja ocena: 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.