Close

„Pod niebieskim księżycem” – Magdalena Kołosowska – RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Pamiętacie? Kinga miała wszystko. Prawie.

Karolina miała to, czego zabrakło Kindze. Dzieci Karoliny determinowały jej postępowanie przez wiele lat. Czegoś sobie odmawiała, co innego robiła opierając wszystko na argumencie „dla dobra dzieci”.

A nie ma prostych i łatwych rozwiązań. Nie ma jednolitej recepty na udany związek, ale absolutnie nie należy żyć złudzeniami podtrzymania toksycznego związku „dla dzieci”.

Karolina żyje w klatce oczekiwań otoczenia, którą zbudowała we własnej głowie. Wczesne, dość przypadkowe macierzyństwo wepchnęło ją w małżeństwo, jakich mnóstwo wokół nas. I niektórzy potrafili sobie z takim obrotem losu poradzić, innym nie wyszło. Niektórzy znaleźli odwagę lub determinację i rozstali się, inni wiele lat żyli obok siebie (bo nie ze sobą) właśnie „dla dobra dzieci” lub (co jest jeszcze gorsze!) „bo co ludzie powiedzą”.

Gdy Karolinie wydaje się, że potrafi sobie dać radę, że może i dla niej jeszcze zaświeci słońce, spada na nią kolejny cios, a na nią i jej siostry następne, jeszcze cięższe.

Jak sobie poradzą?

Sprawdźcie!

A zakończenie powoduje, że gromko krzyczę do autorki, Magda kiedy trzeci tom?!?

Magdalena Kołosowska znowu opowiada nam historię niezwykłą. Ach nie! To właśnie znowu, typowo dla Autorki, historia zwykła. To życie jakie znamy. Tylko dopiero przedstawione w ten sposób otwiera oczy, porządkuje pewne myśli, wzbudza emocje. Magda pisze tak, że zawsze w jej bohaterkach widzę zlepki znanych mi historii. I dopiero z takiej perspektywy mogę je ocenić inaczej, przemyśleć, zrozumieć motywacje. Magda, dziękuje za te skrawki zwykłego życia, którego w pędzie i wirze na co dzień, wokół nie dostrzegam!

Czytelniczki, które znają prozę Magdy, pokochają kolejną historię.

Te, które nie znają, gorąco zachęcam. Soczewka Magdy Kołosowskiej pozwoli Wam spojrzeć inaczej na zwykłe życie i ludzi wokół! I nie trzeba znać pierwszego tomu, aby czerpać przyjemność z lektury tego. Chociaż gorąco do zapoznania zachęcam!

Polecam!

Wcale nie z powodu patronatu!

Ja przecież wolę kryminały?!

Tytuł: Pod niebieskim księżycem

Cykl: Lepsze jutro, tom 2

Autor: Magdalena Kołosowska

Wydawnictwo: Replika

Moja ocena: 10/10

Data premiery: 14.05.2019

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.