Close
Podpalacz

„Podpalacz” – Wojciech Chmielarz

Podpalacz

Właśnie poznałam komisarza Jakuba Mortkę. Źle, że tak późno. Znakomicie, że tak późno, bo teraz mam od razu cztery kolejne tomy do przeczytania.

Warszawa, osiedle niskich domów jednorodzinnych w pobliżu ursynowskich blokowisk.

Podpalenie z punktu widzenia podpalacza przejętego swoją starannie zaplanowaną akcją.

Ofiara śmiertelna to biznesmen, którego wysokokwotowa kariera przeminęła, kolejna ofiara, to jego ciężko poparzona i pokiereszowana żona, mikrogwiazdka show biznesu sprzed lat.

Komisarz Mortka zaczyna prowadzić śledztwo. Okazuje się że podobne pożary już zdarzały się w okolicy, ale nie pociągały za sobą ofiar w ludziach.

Po kilku dniach płonie kolejny dom. I niestety tym razem znowu są ofiary śmiertelne, dwoje dzieci.

O co chodzi w rej sprawie? Czy piroman jest jakoś powiązany z ofiarami, wrogami ofiar, mieszkańcami okolicy? Czy jest tylko piromanem czy też mordercą? Co wspólnego ze sprawą ma szycha warszawskiego półświatka?

Znakomicie poprowadzone wątki, uwikłania i powiązania. Mortka budzi sympatię, prokurator nie, pani psycholog, jak to w takich kryminałach bywa, jest niby miła i nawet nieco pomocna, ale policjanci jej nie lubią, szef jest surowy ale sprawiedliwy, trafia się gdzieś w tle młody, ambitny z rejonowego komisariatu. Wszystko gra. Nie znoszę tylko Kochana (dla wszystkich po przeczytaniu chyba będzie jasne dlaczego) ale mam nadzieję, że w kolejnych tomach albo się sam ogarnie, albo ktoś (Mortka) go ostro naprostuje.

Jak by nie patrzeć, świetny kryminał, gorąco polecam!

Lecę, pędzę czytać kolejny tom!

Tytuł: Podpalacz

Autor: Wojciech Chmielarz

Wydawnictwo: Marginesy

Moja ocena 8/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.