Close

„Przedsionek szczęścia” – Anna Kapczyńska – RECENZJA PATRONACKA

Henia jest prawie szczęśliwa.

Prawie, bo tak.

W każdym aspekcie jej życia niby wszystko się układa, ale jednak nie do końca. Macie też tak? Zawsze można znaleźć jakieś „ale”. Mąż, praca, przyjaciółka, rodzina… niby wszystkie klocki szczęścia są na swoich miejscach. Ale.

No właśnie.

Mąż pracuje, ciągle go nie ma.

Praca, niby fajna, ale bardzo absorbująca i wymagająca.

Przyjaciółka jest, ale też jakby bardziej trzeba ją wspierać, niż ona wspiera.

Rodzice. Ech… Ojciec jest męczący, a matka jest zmęczona. A oboje zagubili gdzieś zdolność porozumiewania się ze sobą.

Jedynie babcia jest do rzeczy. Ale babcia, chociażby z racji wieku, też wymaga zainteresowania i wsparcia.

Czyli świat się kręci, życie codzienne komplikuje lub wpada w nudną rutynę. Pojawiają się niespodziewane kłopoty albo te, które wydawały się olbrzymie okazują się wydmuszką. Jak to w życiu.

Bo przecież każda z nas może z westchnieniem i przewróceniem oczami powiedzieć „Boże, jaka ja jestem PRAWIE szczęśliwa”!

Historia Heni jest prawdziwa, aktualna, opowiedziana językiem pełnym humoru i ironii. Łatwo w niej odnaleźć obrazki z życia własnego czy znajomych. I dzięki spojrzeniu z boku niesie zrozumienie, że nie każdy problem jest dramatem, a inni ludzie też umieją sobie radzić. A gdy w życiu zidentyfikujesz co ci przynosi radość, to pozwól sobie na nią, mów bliskim o tym czego potrzebujesz, a czasem pozwól sobie na na chwilę słabości, albo na proste przyjemności. Nie można snuć tylko czarnych wizji, wyobrażać sobie ponurych scenariuszy. Życie nie jest bajką ale trzeba sobie pozwolić na radość w nim! I dążyć do niej!

A czasem uświadomienie sobie, że kochamy to, czego wydaje nam się, że nie znosimy, bo jest elementem naszego życia, to bardzo mądra nauczka! Potrzebna!

Przecież lepiej jest być prawie szczęśliwym, niż po prostu nieszczęśliwym! A może trzeba przestać skupiać się na tym, co powoduje „prawie”? I już?

„Przedsionek szcześcia” to historia, która budzi uśmiech, ale i otwiera oczy. Lekka i z sensem. Warta poznania i przemyślenia!

Polecam!

Tytuł: Przedsionek szczęścia

Autorka: Anna Kapczyńska

Wydawnictwo: Replika

Moja ocena: 8/10

Data premiery: 22.06.2021

Autorce i wydawnictwu Replika dziękuję za możliwość objęcia patronatem tej zabawnej i mądrej historii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.