Close

„Wśród rekinów” – Nele Neuhaus

Wśród rekinów

Piękna, mądra, sprytna Alex robi karierę w świecie finansów. Zostaje szefową działu fuzji i przejęć w banku inwestycyjnym, i pnie się po szczeblach zarobków i opinii. Ona zarabia, jej bank dzięki niej również, wszyscy puchną z dumy i zadowolenia.

Świat blichtru i polityki Nowego Jorku staje przed nią otworem. Biznesmeni, wielcy i znani, politycy, przyjęcia, blask i sława.

Alex poznaje obracającego wielkimi pieniędzmi biznesmena, za którym ciągnie się ogon nieładnych podejrzeń i oskarżeń, ale jednak oficjalnie pozostaje bez skazy, Sergia Vitali. Szybko znajomość przeradza się w romans.

Alex poznaje również burmistrza Nowego Jorku, który ciesząc się nieposzlakowaną opinią, otwarcie od lat walczy z Sergiem, ostrzegając ją przed jego mafijnymi korzeniami i powiązaniami.

Alex coraz bardziej angażuje się w pracę ale zaczyna mieć podejrzenia co do prawomyślności i uczciwości swoich przełożonych i zarządu. Jednocześnie odkrywa powiązania interesów Sergia ze swoją pracą.

A im więcej wie, tym większe zagrożenie stanowi. Inteligencja i spryt pozwalają jej na maskowanie zarówno wiedzy, jak i planów, ale z nowojorską mafią nie wygrywa się łatwo.

Rewelacyjna sensacja w stylu „Firmy” Grishama, i mimo, że tu pierwszoplanową bohaterką jest kobieta, to bardziej brutalna i przerażająca. Akcja pędzi i nie sposób się oderwać!

Nie mogę wyjść z podziwu, że, po pierwsze, to debiut Nele Neuhaus, a po drugie, że nie mogła znaleźć wydawcy na tę książkę!

Jest genialna!

Polecam bardzo gorąco!

Tytuł: Wśród rekinów

Autor: Nele Neuhaus

Wydawnictwo: Media Rodzina

Moja ocena: 9/10

452 594 thoughts on “„Wśród rekinów” – Nele Neuhaus

  1. Z piórem autorki chciałam się zapoznać od dawna – na razie poczyniłam takie postępy, że dodałam pierwszy tom tej jej znanej serii na czytnik 😀 Może uda się w końcu w roku 2020? 😉

    1. Polecam gorąco Nele, zarówno serię o Pii i Oliverze, jak i tę książkę, krańcowo różną od tamtych, a rewelacyjną!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.