Close

„Wyspa Camino” – John Grisham

Dlaczego tak cicho o tej książce? Przecież wszelkiej maści wielbiciele książek, czytania, oraz pisarze, bibliotekarze, księgarze i pokrewni powinni nieprzerwanie wzdychać, jęczeć i zalewać instagrama, facebooka i cały internet zdjęciami, recenzjami i zachętkami!

To jest książka o bezcennych książkach, o pisarzach, o wydawcach, o księgarzach! O miłości do książek, literatury, czytania i pisania!

A dodatkowo przecież to mistrz Grisham! A zatem świetny kryminał o genialnej kradzieży i jeszcze lepszym paserstwie!

Złodzieje kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton bezcenne rękopisy. Kradną i przepadają bez wieści! FBI i ubezpieczyciel śledzą, tropią, nawet trafiają na ślad…

Młoda pisarka, która po bardzo udanym debiucie, nie może poradzić sobie z pisarską blokadą, traci posadę na uniwersytecie. Zostaje bez pracy i środków do życia. I otrzymuje niezwykłą, intratną propozycję, która chwilowo rozwiąże jej problemy. Musi tylko wrócić do domu swej babci, na florydzką wysepkę Camino.

I co? I co?

Czytajcie to się dowiecie!

Obłędny klimat tej książki zwalił mnie z nóg! Chcę pojechać na Wyspę Camino, kilometry plaż, szum oceanu, żółwie składające jaja, słońce i ciepło. Chcę odnaleźć księgarnię Bay Books, skrzyżowanie Livrarii Lello z Shakespeare Company. Chcę zacząć pisać książki, albo chociaż wycierać tam kurze!

Absolutnie jest to powieść obowiązkowa dla każdego, kto mówi o sobie „mól książkowy”!

A dla miłośników niezwykłych kradzieży jest to naprawdę znakomity kawałek sensacji!

Tytuł: Wyspa Camino

Autor: John Grisham

Wydawnictwo: Albatros

Moja ocena: 9/10

Na zdjęciach poniżej zachwycająca stara księgarnia na starym mieście w Nikozji, w tureckiej jej części! Klimat pasuje idealnie do tej z wyspy Camino!

452 594 thoughts on “„Wyspa Camino” – John Grisham

  1. mam książkę na czytniku i jako audiobook i zastanawiam się co wybrać… do audiobooka na pewno dokopię się w swoim stosie szybciej niż do książki, ale boję się, że przy słuchanie jednak coś stracę… ach, takie dylematy ;( ale w końcu tak czy tak nadrobię! 😉 i napiszę o niej! 🙂

    1. Dla miłośnika książek i czytania obowiązkowa! A jeszcze wątek kryminalny – miodzio!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.