Close

„Otoczeni przez idiotów” – Thomas Erikson

Nie czytuję poradników, nie lubię po prostu. Dobre rady są znakomite, ale każdy człowiek jest inny i to co pomogło jednemu raczej nie bardzo pomoże wszystkim innym.

Ale zostałam namówiona, zmolestowana oraz przymuszona do przeczytania tej książki. Niebieska męczyła najbardziej!

I dobrze!

Już wiem, że jestem żółta bo gadam bez ustanku, czerwona bo ciągle próbuję rządzić, niebieska bo lubię układać świat w excelu i zielona, bo lubię jak jest miło.

Bardzo fajna lektura, pozwalająca zobaczyć ludzi wokół w innym świetle. A raczej w innych kolorach.

Gdy wiesz jaki typ osobowości prezentuje Twój rozmówca, współpracownik, szef bądź mąż, żona, teściowa, ciocia Jadwiga i wujek Zygmunt… i jednocześnie uświadomisz sobie swoje cechy to może obejdzie się bez awantury na spotkaniu w pracy a imieniny u babci Marysi przebiegną w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Wiesz czego się spodziewać, możesz się ugryźć w język, bądź wręcz przeciwnie, wbrew sobie wysilić na ze dwa zdania ożywionej konwersacji.

Trochę dziwnie się czyta tylko przykłady znanych osób, jakie reprezentują dany kolor. Po prostu nie znam większości znanych Szwedów?. A nawet jeśli wiem kim jest Björn Borg, to niestety nie mam pojęcia o jakichkolwiek jego cechach osobowości. O pozostałych osobach – w większości nawet nie słyszałam. Więc ilustrowanie przykładami – dla mnie niestety leży ?.

Co nie zmieni faktu, że jesteśmy otoczeni przez idiotów?.

Bardzo dziękuję moim koleżankom za namówienie do tej lektury. Choć szło powoli jak na mnie, to dobrze się bawiłam, a i zapewne niejednokrotnie skorzystam z wiedzy o kolorach charakteru!

Tytuł: Otoczeni przez idiotów

Autor: Thomas Erikson

Wydawnictwo: Wielka Litera

Moja ocena: 6/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.