Close

„Morderstwo na Ile Sordou” – M. L. Longworth

Jaką ogromną przyjemność sprawiła mi lektura tej książki! Cudowny klimat prowansalskich wakacji spędzonych z bohaterami jak żywcem wziętymi z Agathy Christie! Cudowne!

Na skalistej wysepce, opodal portu w Marsylii, po wielu latach ponownie uruchamiany jest butikowy hotel.

Kilka elegancko urządzonych pokoi, najwyższych lotów szef kuchni, oszałamiająco zaopatrzona piwnica na wina i bar, obsługa i właściciele dokładający wszelkich starań, by goście czuli się wręcz rozpieszczani.

Hotel pieczołowicie odremontowany, ze smakiem urządzony i wyposażony to inwestycja z widokami na rozwój. Ale potrzebuje reklamy i odpowiedniego rozgłosu. A w pierwszym tygodniu działania gośćmi są gwiazdor filmowy sprzed lat z rodziną, dwie pary małżeńskie, emerytowany nauczyciel, a także sędzia śledczy Antoine Verlaque z partnerką profesor Marine Bennet i przyjaciółką Marine, Sylvie. Wąskie grono osób, które na przepięknej wyspie, karmione i pojone według najwyższych standardów, spędzają przepiękne wakacje.

I nagle jedna z tych osób zostaje znaleziona martwa na skałach. Czy to będzie właściwa reklama dla hotelu?

Rozpoczyna się śledztwo, poszukiwanie powiązań, aktualnych i sprzed lat. Na wyspie i na lądzie.

Agatha Christie siedziała na ramieniu autorki. To czuć. Tam jest i precyzyjny Poirot, i nieco wścibska Marple, i francusko angielskie nieporozumienia słowne. I młoda kelnerka, i doświadczony barman, i menedżerka hotelu po przejściach. Wielobarwne towarzystwo z malutkimi i większymi tajemnicami. A wszyscy raczej mili, sympatyczni, życzliwi.

Okropny charakter miała tylko ofiara.

Śledztwo się toczy spokojnie, przyroda wokół jest piękna, a jedzenie przepyszne!

Seria o Verlaque i Bonnet rozkręca się z każdym tomem, już czekam na kolejny. A Wam gorąco polecam ten, i oczywiście jeżeli jeszcze nie czytaliście to poprzednie („Śmierć w Chateau Bremont”, „Morderstwo przy Rue Dumas”, „Morderstwo w winnicy”).

Jak dla mnie za szybko się ta sprawa rozwiązała, chętnie podelektowałabym się tą atmosferą jeszcze!

A teraz prosto z Marsylii pędzę na Sycylię!

Tytuł: Morderstwo na Ile Sourdou

Autor: M. L. Longworth

Wydawnictwo: Smak Słowa

Moja ocena: 9/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2024 Co Aśka przeczytała... | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.